Resultat
Anmälda: 535

Resultat

Resultat 2016 Ungdomsloppet

På racetimers hemsida kan ni även se er målgång från 2014-2016 om ni klickar ett visst resultat.

Klicka här för att komma till racetimers resultat 2016

(Sortera tabellen genom att klicka på förnamn, efternamn eller förening)

Plac. Förnamn Efternamn Förening/Ort Tid
1 Thomas Edström Jalles TC 1:14:40
2 Jonatan Björnberg Skellefteå AIK Friidrott 1:15:31
3 Andreas Oskarsson WSP/IFK Umeå 1:21:38
4 Christian Spoerry 1:21:46
5 Ronnie Engstrand 1:22:19
6 Örjan Gustafzzon Västansjö 1:23:27
7 Carl Hellblom Trångsvikens IF 1:23:49
8 Magnus Lindfors 1:24:55
9 Vilgot Österlund Nyköpings Vattenskidklubb 1:25:20
10 Peter Forsgren Stöcke ts järnet 1:25:27
11 Björn Ekbäck Saedéns turbutiken 1:25:34
12 Johan Sandberg IFK Umeå 1:25:48
13 Göran Jonsson IFK Umeå 1:25:56
14 Peter Gardfjäll IFK Umeå 1:26:01
15 Johan Albertsson Umara SC 1:26:17
16 Anders Hofer IFK Umeå 1:26:23
17 David Källströmer IFK Umeå 1:27:31
18 Johan Sunesson Stöcke TS Järnet 1:27:35
19 Anders Lyxell Lyckselepolisen IF 1:28:17
20 Emanuel Ahlgren Etting Maskin & Service AB 1:28:37
21 David Granström 1:28:47
22 Lukas Borgemo IFK Umeå 1:29:08
23 Magnus Vinblad Team Esplanad 1:29:26
24 Tomas Eriksson 1:29:28
25 Erik Olofsson Team An Honest Mistake 1:29:53
26 Rasmus Wrenman 1:30:10
27 Edward Hansskog TAIK 1:30:18
28 Jon Fällström Jalles TC 1:30:44
29 Christofer Nilsson Lycksele löparklubb 1:31:05
30 Martin Alm Örby IS 1:31:17
31 Patrik Ronnling Jalles TC 1:32:05
32 Robert Dorn Stöcksjö 1:32:25
33 Mikael Nilsson IFK Arvidsjaur Skidor 1:32:31
34 Anders Högdahl IFK Umeå 1:32:46
35 Mattias Olofsson Löparna på Sandbacka 1:32:53
36 Mattias Jonsson Umedalens IF 1:33:47
37 Simon Andersson 1:34:06
38 Nicklas Eriksson Lycksele löparklubb 1:34:28
39 William Malm Caverion 1:34:45
40 Martin Lycksell Robertsfors IK 1:35:06
41 Ludvig Broman Bromance runners 1:35:13
42 Anders Mill 1:36:11
43 Roger Backman IK NocOut.se, Linköping 1:36:16
44 Bengt Näsholm Jalles TC 1:36:53
45 Ulf Jonsson IFK Umeå 1:37:15
46 Erik Carlsson Trastvägen trailrunners 1:37:31
47 Per-Åke Rosvall IFK Umeå 1:37:53
48 Lars Johansson Strömbäcks Folkhögskola 1:37:57
49 Olof Rydvall Umeå 1:38:03
50 Jens Johansson Protab AB 1:38:24
51 Fredrik Lundberg Martin & Servera 1:38:29
52 Rasmus Johansson 1:38:57
53 Samuel Gottnersson Tavelsjö AIK 1:39:34
54 Mikael Zakrisson Caverion 1:40:01
55 Andreas Olofsson Jalles TC 1:40:05
56 Jörgen Högkvist Bilspektrum 1:40:09
57 Niklas Mähler Umeå 1:40:19
58 Johan Grönberg Deloitte 1:41:05
59 Andreas Eriksson IFK Umeå 1:41:08
60 Niclas Nyman Vännäs CK 1:41:16
61 Josef Lundman 1:41:26
62 Magnus Bolin Skellefteå 1:41:37
63 tony stenvall 1:41:40
64 Mattias Zakrisson Umeå 1:42:20
65 Mats Burström IFK Umeå 1:43:18
66 Emil Persson Gunnarns IK 1:43:26
67 Daniel Johansson Storuman 1:43:43
68 Peter Eriksson 1:43:47
69 Patrik Pettersson 1:43:52
70 Jonas Eklund Hissjö SK 1:43:59
71 Larss Freiborns 1:44:21
72 Oskar Fjellström Weyland Yutani 1:44:30
73 Jan Gustafsson Tärnaby 1:44:31
74 Jakob Boman 1:44:37
75 Kristoffer Kollberg Team KBK 1:44:58
76 Johan Ekenstedt TAIK 1:45:01
77 Arne Eriksson Domsjö 1:45:13
78 Lars-Erik Öberg 1:45:17
79 Peter Berglund Sävar CK 1:45:23
80 Jens Ingvarsson Clavister 1:46:02
81 Mattias Lindström Nyåkers ik 1:46:25
82 Marcus Gustafsson Kassjö IF 1:46:38
83 Mats Jogbäck 1:46:47
84 Robert Israelsson 1:46:49
85 Patrik Viberg 1:46:53
86 Lars Nilsson Team Idijot 1:47:19
87 Fredrik Andersson 1:47:28
88 Fredrik Nilbrink Tväråbäcks IK 1:47:48
89 Josef Ahlgren Bjurbäcks Bygg & Plåt AB 1:48:01
90 Bengt Wikman 1:48:04
91 Per Sondell Röbäck SK 1:48:04
92 Anton Lipovac Team Lipovac FC 1:48:16
93 Cristian Bortes www.sundhetsbolaget.se 1:48:52
94 Sebastian Dahl Etting Maskin & Service AB 1:49:00
95 Mikael Müller Stöcke TS Järnet 1:49:03
96 Mikael Stellen Kiruna AIF 1:49:03
97 Tomas Magnusson Atea IFF Umeå 1:49:08
98 Jakob Mjöbring 1:49:18
99 Tobias Eriksson Lycksele Löparklubb 1:49:47
100 Gene Kindell 1:49:50
101 Mathias Björkén 1:50:06
102 Andreas Vidman Umeå 1:50:11
103 Mikael Karlsson Spöland Vännäs IF 1:50:16
104 Pontus Clarin 1:50:23
105 Jan Johansson Holmlund 1:50:35
106 Tomas Andersson Rödåbygden IK 1:50:38
107 Emil Röckner 1:50:54
108 Richard Birgander 1:50:55
109 Lars Hellström Ifk Umeå 1:51:02
110 Michael Svärd 1:51:10
111 Dan Vinblad Team Esplanad 1:51:24
112 Mikael Sahlström Bjurbäcks bygg & plåt 1:51:25
113 Patrik Hedman Umeå Simsällskap Triathlon 1:51:28
114 Tomas Rimbark Hemsö IF 1:51:30
115 Andreas Brihem 1:51:49
116 Mårten Strömberg Ersboda 1:51:52
117 Stig Johansson Flurkmarks IK 1:51:53
118 Mattias Axelsson 1:52:04
119 johan viksten 1:52:09
120 Morgan Poopuu IFK Umeå 1:52:13
121 Fredrik Hedlund 1:52:37
122 Magnus Åström Kassjö IF 1:52:39
123 Tomas Nygren Stöcke TS Järnet 1:52:50
124 Johan Lööf Åström Däckia 1:53:23
125 lars-ove karlsson 1:53:52
126 David Nordvall 1:54:21
127 Peter Vikström 1:54:40
128 Jonas Häggroth Umeå 1:54:42
129 Nils Holmgren 1:54:46
130 Peter Vikström Umedalens if 1:55:25
131 Daniel Andersson 1:55:33
132 Anantasit Sridgehan 1:56:26
133 David Morén 1:57:00
134 Morgan Lönn 1:57:24
135 Björn Jonasson Hissjö SK 1:57:59
136 Christer Nordmark Holmlund 1:58:02
137 Jan-Olof Åström 1:58:14
138 Hans Gustafsson 1:58:37
139 Sven Hedqvist 1:58:52
140 Hans Röring Vindeln 1:59:02
141 Svante Johansson IFK Umeå 1:59:05
142 Örjan Magnusson Ö.M Psykologkonsult AB 1:59:39
143 Robert Wennberg NCC IF 1:59:48
144 Jan Alfredsson Jannes TC 1:59:49
145 Filip Rudzki 1:59:59
146 Petter Sandström 2:00:03
147 Mattias Persson Umeå 2:00:20
148 Mikael Andersson Brännans IF 2:00:23
149 Stig Lennart Johansson 2:00:37
150 krister marberg tärnaby 2:01:03
151 Patrik Hammar Trastvägen trailrunners 2:01:27
152 alf söderlund Rödåbygddens IK 2:01:30
153 Jan Rudzki - 2:02:04
154 Frank Haugland Post Nord 2:02:40
155 Per Joelsson Röbäck 2:02:46
156 Per Edberg Tavelsjö AIK 2:02:53
157 Robert Ludvigsson Umeå 2:03:21
158 Magnus Nilsson Taik 2:04:03
159 Cedric Patthey 2:04:21
160 Anders Lundmark 2:05:04
161 Johan Kröger Täfteå IK 2:05:47
162 Staffan Engström Flurkmarks IK 2:05:54
163 Henrik Bolin 2:05:59
164 Bogdan Nogol IK Klintarna 2:06:22
165 Fredrik Östman 2:07:12
166 Anton Persson 2:07:45
167 Torulf Palm 2:07:57
168 Niklas Degerman PostNord 2:08:39
169 Mikael Sehlstedt Kålaboda Runners 2:08:46
170 Joacim Hafstad DLX 2:09:03
171 Andreas Dahlström Tavelsjö aik 2:09:33
172 Simon Förare 2:09:41
173 Jan-Erik Burén Swedbank 2:09:50
174 Tobias Forsgren 2:09:50
175 Tommy Engström Umeå 2:09:59
176 Andreas Rönngren 2:10:22
177 Roger Koll 2:10:24
178 Simon Karström 2:10:35
179 Johan Fredriksson Umedalen 2:11:00
180 Erik Andersson Team Andersson 2:11:06
181 Patrik Löfroth Burträsk mitt i världen 2:11:26
182 Robert Markström Burträsk Mitt I Världen 2:11:27
183 Björne Karlsson 2:11:33
184 Thomas Stenmark Båtfors IS 2:12:03
185 Jakob Ederlöf Burlin Motor 2:12:03
186 Peder Karlsson Team Andersson 2:12:56
187 Peder Nareus Electrolux Home IF 2:13:12
188 Ola Johansson Umeå 2:13:36
189 Marcus Öhman TTGU 2:15:23
190 Robin Sjöberg Jalles TC 2:15:31
191 Richard Bergmark 2:16:02
192 Reza Zarassi IMRT & DLX (Umeå) 2:16:42
193 Martin Albihn 2:16:46
194 Robert Eriksson Jokkmokks SK 2:17:42
195 Oskar Skoglind Caverion 2:18:22
196 Markus Ström 2:18:25
197 Daniel Westholm 2:18:44
198 Douglas Jackson 2:18:49
199 Daniel Levisson Umeå 2:19:02
200 Bo Lundin 2:19:07
201 Daniel Alexandersson Umeå 2:19:51
202 Mikael Axelsson Pacha 2:21:25
203 Thomas Nygren Vännäs SK 2:21:48
204 Björn Jansson PostNord 2:21:57
205 Henrik Burén 2:22:12
206 Jussi Remes 2:23:34
207 Markus Axelsson LK Gränslöst 2:24:33
208 robin bolin 2:25:21
209 Tobias Persson Sweco 2:26:17
210 Samuel Pettersson 2:27:11
211 Magnus Olofsson Vif 2:27:31
212 Reino Olervo Ifk umeå 2:31:15
213 Ewerth Richardsson 2:33:47
214 Pelle Richardsson Svensby SK 2:33:48
215 David Ganters 2:34:18
216 Ulf Andersson Obbola ik 2:35:08
217 Love Björnham Umeå BTK 2:35:31
218 Krister Näslund 2:39:59
219 Johan Fransson 2:44:12
220 Henrik Slotte 2:45:59
221 Mikael Eriksson Lycksele 2:47:51
222 Magnus Niemi Rosvik 2:50:19
223 erik marklund Luleå Tekniska Universitet 2:52:48